Image default
GündemManşet

Meclis’te seçimlerin ardından mesai yeniden başlıyor

Meclis’in gündeminde bu hafta enerji düzenlemeleri, turist rehberliği kanunu teklifi ve ruhsatsız silah kullanımına ilişkin ceza artırımı gibi önemli konular yer alıyor. Bunun yanı sıra, kripto varlıklara ilişkin düzenlemenin de Meclis’e sunulması bekleniyor.

Meclis’te seçimlerin ardından mesai yeniden başlıyor

Meclis, yerel seçimler sonrası hareketli bir döneme giriş yapıyor. Genel Kurul’un gündeminde enerji alanına yönelik önemli düzenlemeler bulunuyor. Bu düzenlemeler arasında, yerli üretim ve ithal doğal gazın Türkiye’de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak sunulmasını sağlayacak düzenlemeler öne çıkıyor. Ayrıca, denizler ve göllerde yenilenebilir enerji üretim santrallerinin kurulabilmesine yönelik düzenlemeler de gündemde.

Turist rehberliği meslek kanunuyla ilgili teklif de ele alınacak. Bu teklif, yabancı dil yeterlilik belgesi koşulunu sağlayamayanların Türkçe turist rehberi olabilmesini sağlayacak düzenlemeler içeriyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan teklifte, ruhsatsız silah kullanımına verilecek cezaların artırılması ve silah parçalarının satışının engellenmesi gibi konular yer alacak.

Ayrıca, kripto varlıklara ilişkin düzenlemenin Meclis’e sunulması bekleniyor. Bu düzenlemeyle, kripto varlıkların hukuki tanımı yapılacak ve bu varlıkların alım-satımını yapanların uyması gereken kurallar belirlenecek.

Hafta boyunca siyasi partilerin grup toplantıları da gerçekleşecek. Bu toplantılarda, yerel seçim sonuçları ve gündemdeki konular ele alınacak.

 

KAYNAK: TRT Haber

Related posts

Flaş açıklama: TikTok Türkiye’de yasaklanabilir

admin

LGS başvuru süresi uzatıldı

admin

Bakan Kacır: Türkiye’ye yatırımlar hızlanacak

admin