Image default
GündemManşet

Meteoroloji’den 3 bölgeye uyarı: Çöl tozu geri geliyor!

Meteoroloji, 16 Mayıs Perşembe için yurt genelinde hava durumu raporunu yayımladı. Hava sıcaklıklarında beklenen artış nihayet gerçekleşirken, üç bölge için çöl tozu uyarısı yapıldı.

Meteoroloji’den 3 bölgeye uyarı: Çöl tozu geri geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) verilerine göre, mayıs ayının başından beri süren kapalı ve yağışlı hava yerini yavaş yavaş ılık havalara bırakıyor. İşte 16 Mayıs için hava durumu raporu…

3 BÖLGEYE ÇÖL TOZU UYARISI

Ülke genelinde gün boyunca parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar yağışı görülebilir. Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde ise toz taşınımı uyarısı yapıldı.

HEYELAN TEHLİKESİ

Ayrıca, Van ve Hakkari’de kar erimesi nedeniyle olası heyelan tehlikesine karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Hava Durumu 16 Mayis

MARMARA BÖLGESİ

Marmara’da hava durumu, parçalı ve az bulutlu başlayacak, zamanla yer yer çok bulutlu bir hal alacak. Akşam saatlerinden sonra güney ve batı kesimlerinde hafif sağanak yağış bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren güney kesimlerde toz taşınımı olacağı tahmin ediliyor.

Edirne: 23°C

İstanbul: 20°C

Kırklareli: 21°C

Kocaeli: 21°C

EGE BÖLGESİ

Ege Bölgesi’nde hava, parçalı ve az bulutlu başlayacak. Zamanla kuzey kesimlerde çok bulutlu olacak, akşam saatlerinde Çanakkale’nin doğusu ile Balıkesir çevrelerinde hafif sağanak yağış bekleniyor. Sabah saatlerinde kıyı kesimlerinde ve zamanla tüm bölgede toz taşınımı görülecek.

Afyonkarahisar: 22°C

Denizli: 29°C

İzmir: 25°C

Uşak: 23°C

AKDENİZ BÖLGESİ

Akdeniz’de hava durumu, parçalı ve az bulutlu olacak, iç kesimlerde ise yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Akşam saatlerine kadar Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Batı Akdeniz’de akşam saatlerinden sonra toz taşınımı olacak.

Adana: 27°C

Antalya: 25°C

Burdur: 27°C

Hatay: 25°C

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

İç Anadolu’da parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Doğu kesimleri ile gece saatlerinde Eskişehir çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış öngörülüyor. Sivas çevrelerinde yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Ankara: 21°C

Eskişehir: 21°C

Konya: 23°C

Yozgat: 18°C

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Batı Karadeniz’de hava parçalı ve az bulutlu olacak, doğu kesimlerde ise yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak.

Bolu: 19°C

Düzce: 22°C

Sinop: 17°C

Zonguldak: 17°C

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Orta ve Doğu Karadeniz’de parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Bölgede aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Amasya: 21°C

Samsun: 18°C

Tokat: 20°C

Trabzon: 16°C

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Doğu Anadolu’da hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Bölge genelinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinde ise yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Öğleden sonra güneydoğu kesimlerde güney yönlerden kuvvetli rüzgar (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Erzurum: 13°C

Kars: 11°C

Malatya: 22°C

Van: 16°C

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Güneydoğu Anadolu’da hava parçalı ve zamanla çok bulutlu olacak. Perşembe günü Siirt çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Diyarbakır: 27°C

Gaziantep: 26°C

Siirt: 23°C

Şanlıurfa: 28°C

KAYNAK: Haber Merkezi

Related posts

60 yıllık NF-5 savaş uçakları yerini Hürjet’e bırakıyor!

admin

Motorine indirim geldi

admin

AK Parti’de Olağan Kongre süreci ekimde başlıyor

admin